Laupäevane kohv – NICARAGUA MATAGALPA EL QUETZAL

Postitas NOP Mar, 09 2010,

Laupäev, päev, mida enamus meist oooootab.. ja siis kui see saabub, on mõnu suur, hommikul saab magada rahulikult, enda päevaseid tegemisi saab voodis olles mõelda ja plaanida ning kui lõpuks voodist end üles ajada, siis tahaks midagi head.. Midagi rahulikku, head ja ilusat. Selliseid tundeid tekitab ka see Nikaraagua kohv. Maitsekülluselt rikas, esimesed rüüped tekitavad selle laupäeva hommikule vajaliku ‘mmm-tunde’, meie Nikaraagua kohvi maitse jääb veel kauaks meeli saatma..

Meie laupäevane kohv: NICARAGUA MATAGALPA EL QUETZAL

NICARAGUAXX

nic2

Istandus/ farm: El Quetzal

Araabika sort: Caturra

Töötlusviis: Päikesekuivatatud meetod (natural)

Saagi korjamine: Käsitsi korjatud, sortides välja vaid küpsed marjad

Kohvi kasvamise kõrgus: 1200-1300 meetrit üle merepinna

Vari: Kohv on kasvanud poolvarjus

Farmi omanik: Roberto Bendana Mc Ewan

Kohvi tootmise regioon:  Matagalpa

Kohvi iseloomustus

Õrnade maitsenüanssidega, kerge tsitruselise happesusega, puuviljase magususega täidlane kohv. Järelmaitse on kreemjas ja kauakestev.

Lisainformatsioon

Bendana perekonnale kuuluv El Quetzal kohviistandus asub Kesk-Nikaraaguas Matagalpa kohvikasvatamise regioonis. Istandus asub El Arena rahvuspargi piiril, 1200-1300 meetri kõrgusel merepinnast keset looduslikku ürgmetsa. Istanduse rajas Roberto vanaisa, kes oli uute kohvikasvatuse meetodite väljatöötamise eestvedaja ja pioneer Nikaraaguas. See traditsioon on jätkunud, El Quetzal farmis tehakse igal aastal kohvi kasvatamise eksperimente.

Istanduses on väljaehitatud korralikud infrastruktuurid. Töölistele on tagatud korralikud  elutingimused, söök, arstiabi, raamatukogu ning ka kool ja lastehoid nii hooaja- kui ka alaliste töötajate lastele. Kokku töötab seal farmis 150 töötajat + 450 hooajatöölist. Kohv töödeldakse, kuivatatakse, röstitakse ja testitakse La Pita tehases, mis kuulub samuti Bendana perekonnale. Kolm La Pita cupperit (kohvi testija) on sertifitseeritud  Cup of Excellence rahvusliku zürii kohtunikku.nic1


Üks kommentaar “Laupäevane kohv – NICARAGUA MATAGALPA EL QUETZAL

  1. Käisin eile NICARAGUA MATAGALPA EL QUETZAL kohvi joomas. Täiesti ideaalse maitsega kohv oli see. Mulle jättis väga hea maitseelamuse ja nüüd pean vist endale ka selle kohvisordi oad saama 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga